SON DAKİKA

FETÖ/PYD YAPILANMASININ TELSİZ KAYITLARI DEŞİFRE OLDU

İzmir’de Fetö/Pyd yapılanmasının telsiz unsurları deşifre oldu

Bu haber 19 Aralık 2018 - 21:39 'de eklendi. Son Güncelleme20 Aralık 2018 - 00:34

Haber kaynağının aktardığı bilgilere göre adli ve kolluk kuvvetlerinin acilen duruma müdahale ederek iş bu haber yayına hazırlanırken haber kaynağının aktardığı delillerin karartılmaması için sorumlu araştırmacı gazetecilik örneği açısından önem arzeden haber özelliği içeriği ile birlikte tüm gerçekleri barındırmaktadır. Tarafımdan bu haber hazırlanırken ince ve detaylı, kısa, öz ve tarafsız davranmaya maksimum özen gösterilmiştir. Haber FETÖ/PYD yapılanmasının halen üniversitelerde örgütlü olarak durduğunun bir göstergesidir. Haber kaynağımızın tarafıma aktarmış olduğu bilgilere göre FETÖ/PYD yapılanması İzmir Katip Çelebi Üniversitesi içerisinden bazı telsiz cihazları ile hem askeri hemde polisi ciddi manada hukuka aykırı olarak görev suistimali yaparak ve maksadı aşılarak suç teşkil edecek şekilde dinleme yaptığı ortaya çıkmıştır. Haber kaynağımın aktardığı bu olayın gelişiminde kendisi bu yapılanmaya karşı mücadele ettiğinden çeşitli baskılara ve psikolojik işkencelere maruz bırakılmıştır. Kendisi bu olayı tutanakla en üst makamlara bildirmiş, yapılan müfettiş incelemesinde kendisinin beyanı ile suçlu konuma düşürtülmüştür. Yine kendisinin beyanına göre; gelen müfettişlere başka telsizler gösterilmiş konu ; iftira ve karalamaya yönelik saptırtılmış, asıl konu adli ve kolluk kuvvetlerinin denetiminden ve adaletin gözünden kaçırtılmıştır.

Geçtiğimiz çok kısa bir süre öncesinde haber kaynağımız görevli memur olarak çalışmış olduğu kurumda kendisine intikal ettirilen arızalı telsiz servis talep formlarını almış , görevi gereği tamir ve bakımlarını yaparken habere söz konusu olan asıl askeri ve polis teşkilatını kaçak yollardan dinleyen telsiz cihazlarına ulaşmayı başarmıştır. Konuya hakim olduğu anlaşıldığından bunları tutanak altına aldırmayı başarmıştır.

Sorumlu araştırmacı gazeteci olarak bu konu bana intikal ettirildiğinde haber kaynağı tarafımda saklı kalmak kaydı ile başta kamu hakkını gözeterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığını bu konunun üzerine hassasiyetle eğilmesini önemli görmekteyim. Haberin asli unsurunda bir detay çok önemlidir. O da şudur; yaptığım inceleme ve araştırmalarda 842.950 frekans aralığı gerçek anlamda devletimizin güvenlik güçlerine verilen telsiz frekansıdır. 100.Mhz üzeri askeri ve emniyet güçlerimizin şifreli ve kriptolu telsiz frekanslarıdır. Bu frekans aralığında yine yaptığım inceleme ve araştırmalarda örneğin; bir pilotun Türk Hava sahasında uçarken yer istasyonları ile genel maksatlı konuşması dinlenme olasılığı açısından yüksektir. Ancak operasyonel bir durumda pilotun konuşması şifreli ve kriptolu olarak ağzında çıkan her cümlenin 900 takla atarak tek tek kodlanması bulunduğundan dinlenmesi imkansızdır. Fakat tam netmiyle FETÖ/PYD yapılanması ile mücadele edilmesi basın mensubu olarak bizleri pek tatmin etmemiş olsa da bu hain terör örgütünün kozmik odalara sızması gibi telsiz frekanslarına da sızması muhtemel gözükmektedir. Hal böyle iken araştırmacı gazeteci olarak daha nelerle karşılaşacağımız kafamızda soru işaretleri bırakmaktadır.

Haber istihbarat: Murat Girayhan Üçkan(Sorumlu Yazı İşleri Müdürü)

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!