SON DAKİKA

EVANJELİST VE EMPERYALİST GİZLİ YAPILAR MİLLİ EĞİTİM’E Mİ SIZIYOR?

İstanbul sözleşmesi, Cedaw, Erken yaşta emeklilik gibi sosyolojik oluşumlara karşı hassasiyetin arttığı bu günlerde bir de eğitime ROTARYENlerin dahil edilecek olması ne anlama geliyor? Neler oluyor? Zaten tepkiler üst seviyedeyken “Rotary Okulda” Projesi de Nereden Çıktı? İşte detaylar…

Bu haber 27 Ekim 2019 - 20:22 'de eklendi.
Abone ol

(habervakti.com)’da yer alan habere göre, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonuna bağlı İzmir Rotary Kulüpleri’nin tespit ettikleri ve eksikliklerini belirledikleri 27 okulda çalışmalara başlanmak üzere Rotary Bölge Federasyonu İl Milli Eğitim Müdürü İle Protokol imzaladı.

“Rotary Okulda” projesi ile bu yıl eylül ayında faaliyete geçen proje ile İzmir’de 27 okul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından Rotary Kulüplerine teslim edildi.

Okullarda fırsat eşitliği adı altında birçok şey yapmayı ve eğitimler vermeyi vaad eden projeyi Bir zamanlar bir STK olan İlim Yayma Cemiyetinin temsilciliğini yapmış olan ve bu sayede MEB basamaklarını hızlıca çıkan Ömer YAHŞİ’nin eliyle yapılması da oldukça düşündürücü.

Bu nasıl bir savruluş? dedirten proje ile ilgili bakalım İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ bey nasıl bir açıklama yapacak?

ÖMER YAHŞİ KİMDİR?

İlim Yayma Cemiyeti’nin Eski İstanbul Temsilcisi iken İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Transfer olan Ömer YAHŞİ İl Müdürü olduktan sonra 360 derece dönüş yaptı şimdilerde Mason Rotary Kulüpleri ile okullarda ortaklaşa projeler yapıyor!

ZİYA SELÇUK’U ZİYARET ETMİŞLERDİ

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, İzmir ve çevre illerde de çalışmalarına başlanan ve İzmir Valiliği ile ile protokolü imzalanan ”Rotary Okulda” Projesini tanıtmak amacıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Ankara’daki makamında ziyaret etmişti.

MEMUR-SEN BAŞKANI ALİ YALÇIN’DA TEPKİ GÖSTERDİ!

Memur-sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’da, bir eğitimci olarak böyle bir projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmemesi gerektiğini yaptığı açıklamayla dile getirdi. İşte o açıklama…

ROTARY NE OKULA YAKLAŞMALI NE DE ÖĞRENCİYE YAKINLAŞTIRMALI

Kamuoyuna yansıyan bazı haberlere göre, rotaryenler Millî Eğitim Bakanlığı ve okullarla teması artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor, hatta daha da ileri gidip “Rotary Okulda” temasıyla bakanlık ve millî eğitim müdürlükleriyle ikili görüşme ve iş birliği içerisine giriyorlar.

Rotaryenler, lionslar ve elbette masonlar yine okullara, çocuklara, eğitime ve milletin değerlerine el atmanın peşindeler. Ne okullara yaklaşmasına ne de öğrencilerle yakınlaşmasına izin verilmemeli. İş birliği davetlerine icabet edilmemeli, kısaca tuzağa düşülmemelidir.

28 Şubat’taki fonksiyonları çok tartışıldı. 28 Şubat’ın devamında okullarda Bakanlık talimatıyla cirit atan resmi sürecin öznesi haline gelen bu yapıların okullardan eli ayağı çekilmişken ne oldu ki müjde verir gibi “Rotary Okulda” diye tekrar sevinç narası/çığlık atıyorlar.

Millet olarak, kökü dışarıda masonik yapılardan çok çektik. Ülkemizi bölmek isteyen terör örgütlerine, milletimizi emelleri ile yok etmek isteyen sivilimsi yapılanmalara artık fırsat verilmemeli.

15 Temmuz’da milletimiz bedel ödemiş ve başı dışarda yapılara mesajı vermiştir. Bu yapıların ve yapılanmaların okullara sızmaması, çocuklarımıza el uzatmaması için yetkililer bu konuda hassas davranmalı, rotaryenlere ve diğer masonik örgütlere okulların kapısını, çocukların zihin dünyasını sımsıkı kapatmalıdır.

Ali Yalçın Eğitim-Bir-Sen ve Memu r-sen Genel Başkanı

Ali Yalçın Eğitim-Bir-Sen ve Memu r-sen Genel Başkanı

MASON TEŞKİLATLARI LİONS VE ROTARY KULÜBÜ NEYİ AMAÇLAR!

Rotary Kuülübü, Biraderler (Masonlar) arası diyalogu ve dayanışmayı arttırıp, ticari, siyasal vesosyal alanlarda etkinliğin arttırılması için, 33. derecedeki saygın bir masonunun isteği üzerine 23 Şubat 1905 günü ABD de avukat Paul Harris, kömür tüccarı Silvestre Schiele, maden mühendisi Gustav Loehr, tüccar terzi Hiram Shorey tarafından kurulmuştur.

Rotary Clup kurucu üyeleri ilk toplantılarını, sırayla birbirlerinin evlerinde ve bürolarında bir araya gelerek yapmışlardır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu nedenle kulübe dönüşlü manasına gelen ROTARY adının verildiği bilinmektedir.

Çok hızlı büyüyen ROTARY CLUB’ın şube sayısı 1910′da 16 olmuş. Bu şubeler Amerikan Ulusal Rotary Birliğini meydana getirmiştir.

1912′de Kanada, İngiltere ve İrlanda’da açılan şubeleriyle kulüp milletlerarası bir hal almış.

Ardından Belçika Hollanda Fransa’da şubeler açılmış ve bütün dünyaya yayılmıştır.

1922′de ROTARY INTERNATIONAL adını almıştır.

Günümüzde tüm dünyada milyonu aşkın Rotaryen olduğu bilinmektedir.

Rotary teşkilatının yapısı incelendiğinde “Ulusal eşitlik savunuculuğunun” lafta kaldığı, kontrolün daima güçlülerde olduğu görülür.

Rotary Club, Masonlukla bir alakası olmadığını iddia eder, fakat teşkil Masonik guruplardan dünya çapında en güçlülerinden biri olan ROTARY’nin üyeleri genellikle iş çevrelerinden olmakla birlikte, siyaset, eğitim ve basın alanlarından da çok sayıda üyesi mevcuttur.

Temel felsefesi biraderler arası fikirsel, sosyal ve ticari ilişkileri geliştirmek, locaların dışındaki sosyal ve siyasi hayatta dayanışmayı sağlamak ve mason olmayan üyelerini Mason hedef ve amaçları doğrultusunda yönlendirmek ve uygun görülen üyelerini localara kabul etmektir.

Yani Mason localarının bir alt basamağıdır. Ülkemizde 1956 da kurulmuştur, eğitim (üniversiteler ağırlıklı ) ve siyasi hayatta aktif bir çok kişiyi bünyesinde barındırır. Aynı zamanda ilk Rotary kulübünde kabul edilmiş, her iş ve meslekten bir faal üye bulundurma kararı gereği farklı meslek dallarından üyeleri mevcuttur.

Farklı mesleklerden üye bulundurma kararı üyeler arası rekabetin önlenmesi ve dayanışmanın daha da kuvvetlenmesi içindir.

Üyeler siyaset, bürokrasi, eğitim, ekonomik ve sosyal alanlarda etkin kişilerden seçilir. Dolaylı yoldan bir toplumu yönlendirmenin yolu kilit kişileri kontrol altına almaktır çünkü.

Kurulus ve çalışma şekilleri bakımından bazı farklılıklar olmakla beraber, Rotary kulüpleriyle ayni gayelere hizmet eden Lions kulüpleri masonluğu yayabilmek, mason olmayanları ve yeterli vasıflara sahip olmayanları da masonluk yararına kullanabilmeyi amaçlar.

İnsanlara hoş görülen bazı fikirlerin ve çalışmaların arkasına gizlenerek milletlerin sahip oldukları milli ve manevi değerleri yok etmeye ve ülkelerin idari, askeri, siyasi ve ekonomik gelişmelerini kontrol altında tutmaya çalışmaktadırlar.

https://www.habervakti.com/dosya/rotaryenler-milli-egitim-e-mi-siziyor-h83349.html

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

    Parlamento Haber | Korku yok!