SON DAKİKA

ÇEKMEKÖY’DEKİ HELİKOPTER KAZASINDA FETÖ VE SABOTAJ İHTİMALİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy’de 11 Şubat’ta 4 askerin hayatını kaybettiği askeri helikopterin düşmesine ilişkin yürütülen soruşturmayı derinleştirdi. Savcılık kazada bir sabotaj veya FETÖ izi olup olmadığı üzerinde araştırma yapıyor.

Bu haber 08 Mart 2019 - 19:49 'de eklendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığ’ınca, 11 Şubat’ta 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’na ait olan UH-1 tipi askeri helikopterin Çekmeköy Kirazlıdere mahallesinde bulunan bir site içine düşmesi sonucu 4 askerin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın talimatı doğrultusunda, Başsavcıvekili Mesut Erdinç Bayhan koordinesinde ve eski askeri Yargıtay üyesi olan Cumhuriyet Savcısı Levent Bilgi tarafından yürütülen soruşturmada, helikopter kazasına ilişkin tüm detaylar çok yönlü soruşturuluyor.Savcılık soruşturma kapsamında, meydana gelen kazada bir sabotaj veya FETÖ izi olup olmadığının belirlenmesi amacıyla tüm ihtimaller üzerinde inceleme yapıyor.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENECEK

Bu kapsamda, helikopterin bakım ve onarımının yapıldığı hangarda herhangi bir müdahale olup olmadığının belirlenmesi için hangarda bulunan kamera görüntülerinin inceleneceği öğrenildi.

Helikopterle ilgili yapılan bakım faaliyetleri, uçuş raporları ile helikopterin hangar giriş çıkış kayıtları gibi ayrıntıları inceleyen savcılık, helikopter kazasında dışarıdan bir müdahale olup olmadığına ilişkin ihtimalleri de değerlendiriyor.

Öte yandan, Sancaktepe’de 26 Kasım 2018’de 4 katlı binanın çatısına çarparak düşen ve 5 askerin hayatını kaybettiği askeri helikopter kazasına ilişkin başlatılan soruşturma da yine Cumhuriyet Savcısı Levent Bilgi tarafından yürütülüyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!