SON DAKİKA

‘’BİNALİ YILDIRIM NEDEN CÜBBELİ AHMET İLE POZ VERMEDİ’’

AKP’nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın, İsmailağa ziyaretine ilişkin bir fotoğrafa dikkat çeken gazeteci İsmail Saymaz, “Neden Cübbeli Ahmet, diğer fotoğraflarda yok? Damadı İBB’den ihale aldığı için mi?” diye sordu.

Bu haber 31 Mayıs 2019 - 7:00 'de eklendi.

AKP’nin 31 Mart’ta kaybeden İstanbul Adayı Binali Yıldırım, İsmailağa Cemaati’ne ’23 Haziran’ ziyaretinde bulunmuştu. Binali Yıldırım’ın Twitter hesabından paylaşılmayan bu ziyarette dikkat çeken bir detayı gazeteci İsmail Saymaz paylaştı.

İsmail Saymaz, Binali Yıldırım ve Cübbeli Ahmet’in birlikte görüntülendiği bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, “Neden Cübbeli Ahmet diğer fotoğraflara girmiyor? Neden Yıldırım ile yan yana gözükmek istemiyor?” dedi.

İşte İsmail Saymaz’ın o paylaşımı:

CÜBBELİ AHMET-İBB İLİŞKİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden Spor İstanbul’un, İstanbul Yarı Maratonu’nun ardından Lale Kupası Kadınlar Tenis Turnuvası organizasyonu için düzenlediği ihaleyi de kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının kardeşleri ile birlikte kurduğu şirkete verdiği ortaya çıkmıştı.

İhalenin sonuç ilanına göre yaklaşık maliyeti 730 bin 587 lira olarak belirlenen ihaleyi 637 bin 404 liralık teklifin sahibi Adstation Reklam Organizasyon İletişim Danışmanlık İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazanmıştı.

Şirketin sahibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Palazoğlu Ailesi. Şirketin ortakları Muhittin ve Esat Palazoğlu, Bolu’da Nakşibendi Şeyhi Sürmeli Hoca Muhittin Palazoğlu’nun torunları. Palazoğlu ailesinin vefat eden bireyleri için Tokad-i Hayreddin Türbesine defin için bakanlar kurulu kararı çıkartılmıştı. Şirketin ortaklarından Esat Palazoğlu, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de damadı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!