SON DAKİKA

ATABEY TÜRK OCAKLARINA PROTOKOL UYGULAMASI

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümünde Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci ve beraberindeki Türk beyleri heyeti devlet protokolü uygulanarak Atanın huzuruna çıkarak saygı duruşunda bulundular.

Bu haber 28 Aralık 2018 - 16:29 'de eklendi. Son Güncelleme28 Aralık 2018 - 22:10

Sayın Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci’ye ve beraberindeki Türk beyleri heyetine yakın koruma ve markaj uygulaması ile yol boyunca Anıtkabir güzergahında heyeti mebusa adlı uygulama ve protokol kaideleri seramonisi uygulandı.

Bazı aktrollerin darbe söylentisini tersine çıkaran ve sadece Atatürk ve Cumhuriyetine bağlılığını birkez daha vurgulayan Hüseyin Hakkı Kahveci ve beraberindeki Türk beyleri heyetine ilgi ve alaka çok büyük ve yoğundu. Anıtkabir’e onursal duruş sergilemek ve Atatürk’e bağlılığını bir kez daha tüm Türk cihanına vurgulamak isteyen Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci’ye yoğun ilgi ve alaka özellikle asker ve emniyet teşkilatından gelldi.

Anıtkabir’de yoğun Çinli ve Güney Asyalı insanların oluşu Atatürk’ün mozalesini ziyaret etmeleri oldukça dikkat çeken ikinci unsurdu. Öte yandan Kırım Türk beylerinden olan Gazeteci, Yazar Murat Girayhan Üçkan’a Anıtkabir’de soy ağacı sorgulama uygulaması önce tepkiye neden olsada sonrasında gerçek manada Murat Girayhan Üçkan’ın Kırım Tatarı olması Giray hanedanı kütüğünün gerçekliği anlaşılması sebebi ve Atabey’in tüm olumsuz baskılamaya karşın mücadele etmesi engellenemedi. Özür dilemesi ve yetkililerin görevli personel desteği sağlaması ile Atabey Türk Ocakları heyetinin Ankara Anıtkabir ziyareti onur ve şeref timsali davranış gösterilerek altın harflerle Türk Tarihine yazıldı. Atabey Türk Ocakları heyeti hakkında olumsuz ve iftira niteliği ile toplumda infial yarattırmak isteyen arap nifaklı her türlü bilgi akışı yalanlanmış ve gerçek dışı oldukları ispatlanmış oldu.

Türk Dünyasının önde gelenleri bu olay hakkında şu görüşü belirttiler. Göktürkler Anıtkabir’e çıktılar! Göktürk ruhu yeniden canlanıyor görüşü hakim kılındı. Tüm yurttaşların gözünün dolması ve sevgi gösterileri Atabey Türk heyeti mensuplarına büyük moral oldu.  Emekli Subaylar Derneği Atanın Ankara’ya gelişinin yıldönümünde yaptığı Ataya saygı koşusunda ise Atabey Türk Ocaklarını ” Ne Mutlu Türk’üm diyene ” sloganı atarak selamladılar.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!