SON DAKİKA

Akitçi Ali Tarakçı, yeni dönem tek adam ve tek parti dönemi

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu olan gazeteci Tarakçı, 24 Haziran sonuçlarıyla ilgili iktidarı çarpıcı sözlerle uyardı.

Bu haber 29 Haziran 2018 - 13:54 'de eklendi.

Akit TV’de de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı, yeni dönemde tek adam yönetimi ve tek parti uygulamalarının öne çıkacağını söyleyerek iktidarı uyardı: “Sürdürülebilir değildir, batı ile iş tutmazsanız yürütemezsiniz”

Tek adam ve tek parti yönetiminin öne çıkacağını söyleyeyen Tarakçı şu uyarılarda bulundu:

“Çok açık net bir şekilde tek adam kimliğinin daha önce çıkacağı, parti devletinin daha öne çıkacağı bir sürecin yaşayacağımızı hep birlikte göreceğiz. Tek adamlık politikası, anti demokratik uygulamalar, hukuk dışı uygulamalar sürdürülebilir değildir. Hele Türkiye gibi ülkelerde. İran ve Rusya tek adamlığı sürdürüyor ama enerjisi var. Bizim hiçbir şeyimiz yok. Siz eninde sonunda batı ile iş tutmazsanız yürütemezsiniz. Doğu dediğimiz arkamızı döndüğümüz yerler kaos. Türkiye’nin demokratik bir hukuk sistemine dönüşmeden, AB ile ilişkilerini düzeltmeden, ekonomide yeni kaynaklar yaratmadan, enflasyonu düşürmeden, faizi düşürmeden bu politikalarla iktidarı sürdüremeyeceğini düşünüyorum. Türkiye’yi taşıyamazlar.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!