SON DAKİKA

Adaletin Kapısı Penceresi….!

Bu haber 23 Haziran 2022 - 0:35 'de eklendi. Son Güncelleme23 Haziran 2022 - 01:29
Abone ol

Değerli dostlar öncelikle atamızın ‘MECBUR KALMADIKÇA SAVAŞ BİR İNSANLIK SUÇUDUR’ sözü ile başlamak istiyorum Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş  başlayalı tamı tamına 4 ay oldu bu arada olanların ayrıntılarına girmek o haklıydı bu haklıydı meselesine de yorum yapmak istemem şahsi olarak buradaki tek fikrim hiç kimse sınırlarında sıkıntı olacak hiçbir oluşuma izin vermek istemeyeceği ve masum insanların ne yazık ki her savaşta olduğu gibi canlarından olmalarıdır.

İnsan olarak bakacağımız tek nokta savaşın bir insanlık suçu olmasıdır, inşallah kısa zamanda taraflar ülke menfaatlerini kendi şahsi menfaatlerinin önüne geçirmeden çözüme kavuştururlar, zira farkındaysanız bu konu neredeyse tamamen gündemden düşmüş sıradan bir durum haline dönüşmüştür.

Ya bizim sınırlarımızdaki hareketlilik gerek Suriye sınırımızdaki YPG, PYD, PKK ile olan sınır ötesi çatışmalarımız  gördüklerimiz göremediklerimiz  ve yunan topraklarındaki ABD‘nin Yunanistan’ı NATO karargahı haline getirmesi sınırımıza 20 km mesafedeki askeri hareketlilik ve emekli yuna generallerin haddini aşan kışkırtmaları hemen her gün devam etmekte ve bazılarının  deyimiyle ege kasabalarımıza sadece 8 km uzaklıktaki kayacıklar işgal edilmiş ve ağır silahlarla silahlandırılmış olduğunu cümle alem biliyor, ne yazık ki ekranlarda ne iktidar ne muhalefetten bu konu ile alakalı seçimi konuştukları kadar konuşmadıklarını üzülerek görmekteyiz.

Farkındaysanız ayrıntılara girmemeye sadece nokta atışı ile bir şeylere sadece parmak basmaya gayret ediyorum tabi ki bu ülkenin sahipleri var ve tabi ki bir şeyler yapılıyordur ancak bu kadar olumsuzluğun içinde ki önümüzdeki ayların ekonomik olarak kıtlık ve  olası bir savaş ile daha da şiddetlenerek devam edeceği öngörüsü ile sanki bilinmeyene doğru savrulduğumuzu toplumun tüm kesimleri sanırım farkındadır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Geçen hafta içinde Van Başkale Esenyamaç mahallesinde bir kişinin sabıkalı veya PKK’lı olması sebebiyle adresinden alınması için mahallede jandarmanın havaya ateş açması ve bir kadının tekmelenmesi olayı askerimizin eğitimi zayıf mı askerimizin suçlu bir kişiyi adresinden alma yöntemi bu mudur sorusunu akla getiriyor ve ayrıca yine birileri güney doğu halkımız üzerinden yine kutuplaşmanın yolunu mu açmak istiyor  diye düşünmeden edemiyoruz  orada yaşayan diğer insanlara bu korkuyu vermek sanıyorum ki hiç de doğru bir davranış olmasa gerek.

Ve gelelim yine geçen hafta içerisinde Elon Musk’ın attığı twite ne diyor roma miğferli yataktaki asker  kapıyı kilitledim mi diyor ve altında Kostantinopol 1453 bunun üzerine Hüseyin Hakkı Kahveci Genel Başkanımız yorumunu yaptı Youtube kanallarında olumlu olumsuz  bizim lehimizedir aleyhimizedir konuşmalarını dinledik …Ben sadece şunu belirtmek istiyorum .MANİDAR. Adaletin Kapısı Penceresi açık mı kapalı mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR