SON DAKİKA

2019 UYANDIRMA SERVİSİ

Bu haber 03 Ocak 2019 - 0:29 'de eklendi. 101

Sonda yasak olan zamanlarımız var. Bu süreci yaşarken Türk halkının dostu yine kendisidir. Gök mavisi ve eflatunun alaca karanlığında şafak Türk’ü uyandırmayla başlayacak. Acılarımızı katmerleyeceğiz ama öfkelerimizi de belki güle batıracağız. Ve belki de bir avuç ekmeğe muhtaç kalacağız ama o şafak vakti ki; tüm karanlıkları aydınlığa kavuşturacak.

Özürlü geçen tüm günler ve 16 sene büyük bir uyuşuklukla ve sızlanmalarımızla sabahın ilk mağrurluğundaki halimize benzer penceremizi çalacak. Yapay hiçbir oluşum çölde ve vahada yaşamaz. Anadolu bozkırlarında asla yaşamaz. Türk halkına ve haklarına gasp eli uzatan herhangi bir yasa ve baskı ve de zulüm ne perde önünde ne de perde arkasında saklı kalmayacak. Evet , bir avuç ekmeğe muhtaç kalacağız. İşimiz, aşımız ve yuvamız tüm sıcaklığını kaybetmek üzere…

Sükutu dindiren bir uğultu nasıl yaprakları sallarsa zihnimizi ve ruhumuzu öyle sallayacak. Hem ülkemizde hem de dünyada ekonomik kriz rüzgarları kasırgaya dönüşmek üzereyken insanın düşüncelerini kesen soğuz bir ayaz gibi boğazımıza düğümlenecek o garip yalnızlığı yaşayacağız. Siyasi iktidar sahipleri kafalarını devekuşu gibi toprağa gömsünler , gerçekleri reddetsinler, her şeyi ve herkesi uyuştursunlar, gerçeklik algılarını bozsunlar.. Bir çalar saatte bile 20:19 çok şeyi ifade eder… örneğin; mesai bitimidir, hastanede hastalara ilaç verme saatidir, bedene ait ritim saatinin epifiz bezine yöneliş saatidir, 20:19 yaşamsal bir şifredir. Şu an içerisinde yeni saatlerini yaşadığımız yeni yıl 2019 işte bu süreç evrensel kaotik sürecin bitiş ve yeniden dizayn sürecidir.

Huyunu suyunu bildiğimiz bu toprakların bize ait anavatanımızın yeniden ateş, toprak, hava ve su bileşiğinde doğma vaktidir. Gün gelecek günün aynasına gülümseyeceğiz. Zaman sürecinde 16 senedir uğraş veren halkını aydınlatmaya gerçeklerden kopmaması için mücadele veren aydın kesim bir bir en acısından bedel ödese de şunu asla unutmayalım ki; bu coğrafyada gidilecek iki yol vardır. Birincisi ya başlangıçları ayrı , sonuçları aynı ya da ikincisi; ya başlangıçları aynı sonuçları ayrı… işte biz buna EQ-10 TRANSMİSÜ ya da ETERİĞİ deriz. Ne anlam ifade eder? 10. HİS !

TÜRK’ün 10. Hissi zafere giden yoldur.
Sevgi ve saygılarımla;

Murat Girayhan Üçkan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Murat Girayhan Üçkan
Murat Girayhan Üçkan[email protected]
Murat Girayhan Üçkan(Parlamento Haber Sorumlu Yazı İşleri Müdürü) kimdir. 19.01.1972 Karşıyaka doğumludur. İlk, Orta ve Lise tahsilini Karşıyaka Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Kamu Yönetimi mezunudur. Recep Yazıcıoğlu’nun yanında Kaymakamlık stajını yaparken, vatana daha iyi hizmet için gazeteciliğe yönlendirilmiştir. Çeşitli gazetelerde Polis ve Adliye Muhabiri olarak görev almıştır. Çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Rahmetli Savaş Ay’ın A Takımı programının asistanlığını yapmıştır. Sonrasında Kuzey Yıldızı Yayıncılıkta başyazar olarak siyasi makalelere başlamıştır. Altı yıl bu görevi başarıyla icra etmiştir daha sonra Kısakent Yurttaş Haberde Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlamıştır. Yine çeşitli gazetelerde ve dergilere yazarlık yapmaktadır. Evlidir.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın