SON DAKİKA

15 Temmuz

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 2:03 'de eklendi.
Abone ol

Değerli dostlar şu hafızalarda herkeste farklı yerler etmiş 15 Temmuz meselesine bir de bizim pencereden bakalım, zira malumların kanal ve kalemşörleri gözüyle baktığınızda ki birkaç akşamdır yayınlanan programlarda insanın bazen harbiden ana avrat saydırası geliyor da ama ne yaparsın işte haddimizi bildiğimizden haddimiz bizi sınırlandırıyor had bilen kendini bilir deyip sadece gülümsemekle geçiriyoruz diyelim ve gelelim meselenin özüne ;15 Temmuz ülkemizin Cumhuriyet tarihinde NATO destekli darbelerinden sonra yaşanmış olan en acı olaylardan biri şüphesiz ki, ama ne yazık ki planlı kontrollü danışıklı dönüşüklü hesaplanmış sonuçları hakikaten acı bir senaryo bizlerin gözünde…

Peki bunu nereden anlıyoruz başlayalım saymaya öyleyse, Ülkede MİT-Emniyet Genel Kurmay istihbaratı Özel Harp Dairesi Özel Kuvvetler vs vs var iken darbe eniştelerden amcalardan öğreniyorlar tam da buradan anlıyoruz ve yine nereden biliyoruz ertesi gün ulusa sesleniş veya basın açıklaması adına ne derseniz deyin Sayın Erdoğan’ın konuşması sırasında damat Albayrak’ın sırıtmasından anlıyoruz Sayın Erdoğan’ın kendisine dönerek sırıtma demesinden anlıyoruz ve yine nereden anlıyoruz Binali Yıldırım’ın en kötü projemiz 15 Temmuz demesinden anlıyoruz ee Allah adama söyletirmiş arada bir böyle ve yine nereden anlıyoruz 15 Temmuz Darbe girişimi mecliste araştırılsın önergesinin Akp ve Mhp vekillerince reddedilmesinden anlıyoruz,

Evet 15 Temmuz ülkemizde bir çok masumun canından olmasıyla sonuçlanmış acı bir olay olarak tarihteki yerini almıştır, ne  var ki tankın altına yatıldı topun üstüne çıkıldı atletle topun ağzı tıkandı terlikle uçak düşürüldü şöförlüğü olmayan türbanlı süslüman bacılar Dodge kamyonla pozlar verdi ve bunlar şehit ve gazi sayılarak maaşlara bağlandı…bunlar aklı başında hiçbir Türk vatandaşının kabul edeceği işler olmadığını cümle alem biliyor.. Bir tek malum yan yandaş yalakalar bilmiyor  yada öyle görünüyor .

Benim ve benim gibi aklı selimlerin o gün için akıllarda kalanlar meclisin arka taraflarının bombalanması kışladan çıkartılan askerlerin bazılarının boğaz köprüsü üzerinde yalvarmalarına biz ne olduğunu bilmiyoruz  demelerine rağmen sakallı şeytan suratlı iblisler tarafından katledilmesi, ve o katillerin hala dışarda olması  3,5 günlük askerlerinin FETÖ’cü darbe üyesi olarak hala hapislerde yatması  malumların havada 4 saat boyunca kendilerini vuracak denenler ile ne ve nelerin pazarlığının yapıldığının hala muamma olması  ve FETÖ denen eli kanlı terör örgütüne tüm kapıları açanlardan 1 tanesinin bile fetocu olmaması ve bunlarla ilgili araştırma önergelerinin red edilmesi,15 Temmuz bizler için acı bir gece olduğu kadar çok güzel kurgulanmış arada masumların canlarından olduğu  acı bir film   sahnesi  olarak kalacaktır 15 Temmuz bir destan falan değildir destan yaratma çabasıdır ve tarih bunları bir gün tüm açıklığı ile herkesin yüzüne vuracak ve müsebbibi olan tüm kişi ve kurumlar lanetle anılacaktır. Saygılarımla.

Önder Ergül

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR