SON DAKİKA

PKK terör örgütü Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü listesinden çıkarıldı.


Genel 17 Nisan 2013 Çarşamba - 15:18
YAZI BOYUTU: A A A

"İktidarın pazarlık masasına oturduğu PKK bugün çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluş tarafından “terör örgütü” olarak görülüyor. Bu ülkelerin ve uluslararası kuruluşların ilan ettiği “dünyadaki terör örgütleri sıralaması”nın en başında PKK yer alıyor.PKK’yı terörist olarak gören hiçbir ülke bugüne kadar örgütü listeden çıkarmadı. Bir ülke hariç...O ülke Türkiye!" Mustafa Mutlu Vatan gazetesi köşe yazarı o gerçeği yazdı.

PKK’yı terör listesinden çıkaran ülke!


İktidarın pazarlık masasına oturduğu PKK bugün çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluş tarafından “terör örgütü” olarak görülüyor. Bu ülkelerin ve uluslararası kuruluşların ilan ettiği “dünyadaki terör örgütleri sıralaması”nın en başında PKK yer alıyor.

ABD Hükümeti, 2003 yılından bu yana PKK’ya “Yabancı Terörist Organizasyonlar Listesi”nde yer veriyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı 2003’te PKK’nın her ne isim altında olursa olsun terör örgütü olarak kabul edildiğini açıkladı.

AB ülkelerinde de PKK, terör örgütü listesinde. Her ne kadar 2008’de yapılan bir düzenlemeyle AB’nin, PKK’yı bu listeden çıkardığı iddia edilse de, Avrupa Konseyi yetkilileri defalarca açıklama yaparak bu iddiaları yalanladı.

Ayrıca İran, Irak, Kanada, Suriye ve Yeni Zelanda da PKK’yı terör örgütü listesine alan diğer ülkeler...

PKK’yı terörist olarak gören hiçbir ülke bugüne kadar örgütü listeden çıkarmadı.

Bir ülke hariç...

O ülke Türkiye!

Önceki gün öğrendik ki PKK’nın adı, Türkiye’nin NATO şapkası altında kurduğu Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi’nin (TMMM) yayımladığı ‘Aylık Terörizm Raporları’ndan çıkarılmış. Gerekçesinin de AKP ile PKK arasında yapılan görüşmeler olduğu belirtiliyor. Aylık Terörizm Raporu’nda PKK’ye geçtiğimiz temmuz ayından beri yer verilmiyormuş!

Biz böyle yaparsak!

Eğer siz kendi başınıza bela olan terör örgütünün adını terör raporlarında bile anmazsanız elbette diğer ülkeler de sizi izler!

Göreceksiniz, başta AB ülkeleri ve ABD olmak üzere yukarıda isimlerini saydığım ülkeler çok yakında PKK’yı terör örgütü listesinden çıkaracak... Biz de ağzımızı açıp “Ne yapıyorsunuz arkadaş?” diyemeyeceğiz...

Terör örgütünün tüm bu ülkelerde, kendi adıyla şubeler ya da temsilcilikler açmasını, resmen faaliyet göstermesini engelleyemeyeceğiz...

Bir yandan bunlar oluyor; diğer yandan Apo’yla görüşmeden dönen BDP Heyeti Apo’nun, çözüm sürecinin detaylarını bu hafta içinde açıklayacağını haber veriyor.

Tabloya bakın; yasama, yürütme, yargı organları devre dışı, çözüm sürecinin detayları terör örgütü şefi tarafından belirleniyor.

Yazıklar olsun!

İktidar partisi, kendi vekillerine bile bu konuda bilgi vermezken, kamuoyuna açıklama yapma onuru (!) bölücübaşına bırakılıyor. Ondan sonra da biz, “Bazı devlet kuruluşlarının tabelalarından TC’yi neden kaldırıyorlar?” diye üzülüyoruz...

Neden olacak; aynı masada oturdukları kişiyi memnun etmek için!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bu kadar küçülten, onursuzlaştıran, ezdiren her girişime ve herkese yazıklar olsun!

Tebrik ve teşekkür!

Dün çok ilginç bir nedenle Ankara’daydım. Sabah gittim, akşam döndüm! Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri bu yıl “yılın gazetecisi” olarak beni seçmişler.

Gittim, plaketimi aldım.

Diyeceksiniz ki, “Bunun nesi ilginç?”

İlginç olmaz mı? Bütün üniversitelerin iktidara yağcılık yarışına girdiği bir dönemde, öğrenciler anket formlarında benim gibi “tehlikeli” bir ismi işaretliyor; fakülte ve üniversite yönetimi de bu seçimi saygıyla karşılayıp, “plaket verme” cesareti gösteriyor...

Beni ödüle değer gördükleri için teşekkür...

Cesaretlerinden dolayı da tebrik ediyorum...

Ama benden söylemesi: Bu yanlış (!) seçimin faturasını elbet bir şekilde ödemek zorunda bırakılacaklardır!

GÜNÜN SORUSU

İstanbul Barosu yönetimi Ergenekon yargılamasındaki hukuksuzlukları gündeme getirince kara listeye alındı. Önce yönetimin düştüğü ilan edildi şimdi ise itibarsızlaştırma operasyonu tam gaz sürüyor... Sorum Adalet Bakanı’na:

Baro’da stajlarını tamamlayan genç avukatların avukatlık başvurularının bir süredir yanıtlanmadığı doğru mu? Doğruysa, neden?

Uyan Türkiye... (41)

Mahkeme, kansere yakalanan bilim insanı Fatih Hilmioğlu’nu bir türlü tahliye etmiyor! O tahliye edilmediği için ölümcül “uyku apnesi” hastalığına yakalanan Emekli Üsteğmen, Avukat Serdar Öztürk de tedaviyi reddediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Protokolü’ne göre devam ediyoruz: Bugün sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de...

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Arınç ve bakanlar bile bu davadaki tutukluluk sürelerinin çok uzun olduğunu zaman zaman dile getirdi ama Devlet Bey, hukuksuz hukuk (!) konusunda ağzını açmadı... CHP’li milletvekilleri duruşmaları izlerken; o, MHP’li vekillerin Silivri dolaylarında gezmemelerine özen gösterdi!

Sarılın kaleme ve bu en temel insan hakkının, Silivri tutuklularına kullandırılmaması konusundaki düşüncelerini ve duygularınızı yazıp, Devlet Bey’e ulaştırın... Kim bilir; belki de bugüne kadar bu davayla ilgili hiçbir şey duymamıştır da sessizliği ondandır! ( PHA- Vatan Gazetesi / Mustafa Mutlu )


  • Yorumlar (1 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Haberin Yorumları

Bu habere toplam 1 yorum yapıldı. Sizde yorum yapmak ister misiniz? Tıklayın

mahmut demirkollllu
2014-12-03 12:42:05

insanmı bunlar?
artın agopyanı (APOyu) kürtlerin temsilcisi sayanları,onunla pazarlık yapanları,apo hainine destak olanları,PKK yı terör listesinden çıkaranları,apoya hapiste imtiyaz verenleri,PKK ile ciddi müvadele etmeyen ilgilileri,apoyu lider/akılllı/kürtsever/TC vatandaşı görenleri,ve apocuları lanenlemeyenleri lanetliyor ve kınıyorum.bütün belalar apocu (bölücü katil kck bdp vb)lilere gelsin.Bunlar sadece tüketici vatan haini ve türk düşmanlarıdır.Bunların bu ülkede işi neeeee??

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...Genel HABERLERİ

SON YORUMLAR

DEVLET ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇMEK İSTEYEN MEMURLARIN İMZA KAMPANYASI
YORUM kurumlar arası geçiş hakkımız geri verilsin. - edebiyat öğretmeni

DEVLET ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇMEK İSTEYEN MEMURLARIN İMZA KAMPANYASI
YORUM Kurumlar arası iyk atama hakkımızı geri istiyoruz!Memur Öğretmenler mağdur!... - erkan

DEVLET ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇMEK İSTEYEN MEMURLARIN İMZA KAMPANYASI
YORUM https://www.change.org/p/memur%C3%B6%C4%9Fretmenlerin-kadrolar%C4%B1n%C4%B1n-mebe-aktar%C4%B1lmas%C4%B1yla-verimsiz-%C3%BCcretli%C3%B6%C4%9Fretmenlik-kpsssiz-pedagojikformasyonsuz-dershanecilerden-%C3%B6nce-%C3%B6%C4%9Fretmen-a%C3%A7%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1n-bir-k%C4%B1sm%C4%B1na-kazan%C4%B1lm%C4%B1%C5%9F-hak-kayb%C4%B1-ma%C4%9Fduriyetini-giderici-hakkaniyetli-verimli-maliyetsiz-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm - İMZA KAMPANYASI