SON DAKİKA

Aydınlık yazarı Önkibar’a kitap fuarında saldırı

Odatv’nin aktardığına göre, yaklaşık 10 kişinin gerçekleştirdiği saldırıda Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanları da yaralandı.

Bu haber 04 Kasım 2017 - 15:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Odatv’nin aktardığına göre, yaklaşık 10 kişinin gerçekleştirdiği saldırıda Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanları da yaralandı.

Önkibar saldırı sonrasında “Bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Türkiye’nin geldiği nokta budur ama eğilmeyeceğiz inatla mücadele edeceğiz” dedi.

Önkibar, şöyle devam etti:

“Asena adlı kitabımı kastederek, neden yazdığımı sordular önce. Ben de ‘gazetecilik yaptığımı’ belirtim. Devlet Bahçeli’ye dair bir önceki kitabımın (Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey) öfkesi de var. Ve bir yumruk attılar. Devlet Bahçeli’nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli. Panik halindelerdi. Yerlerde kanlı kitaplar var. Ben kitap yazmaya ve Kırmızı Kedi Yayınevi ile birlikte olmaya devam edeceğim.”

Sabahattin Önkibar’a saldırı, yayınevine saldıranları göz göre göre serbest bırakanların ayıbıdır. Tekrar söyleyeyim, korkutamazsınız pic.twitter.com/x2qCDdtv7R

— Haluk Hepkon (@halukhepkon) 4 Kasım 2017

‘HİÇBİR ŞEKİLDE GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon da açıklamasında, “Türkiye’de içinde olduğumuz hoşgörüsüzlük ve demokrasi karşıtı ortamın yansımasıdır bu saldırı. Böylesi ilk kez yaşanıyor. Daha önce yayınevine saldıranların tespit edilmesine rağmen adliyeden bırakılması sonrasında geldiğimiz nokta bu. Dün de vurguladığımız gibi, hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Gelecekleri varsa, görecekleri de var” dedi.

TÜYAP Kitap Fuarında MHP’liler yazar Sebahattin Önkibar”a ve #KırmıziKediYayinevi çalışalarına saldırdı. pic.twitter.com/N4pUkKL8DE

— Aydın İleri (@aydinileri) 4 Kasım 2017

CHP’DEN TEPKİ: BARBARLIK İSTANBUL’DA KOL GEZİYOR

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sabahattin Önkibar’a yönelik saldırıyı kınadı. Yarkadaş, “Barbarlık İstanbul’un göbeğinde kol geziyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Kırmızı Kedi Yayınevi’ne saldıranların serbest bırakılması, yeni saldırganları cesaretlendirmiş belli ki… ‘Bize de bir şey olmaz’ düşüncesi Önkibar’a yönelik saldırıyı tetiklemiştir. Gazeteciler tutuklanmakla kalmıyor, bir de fiziki saldırıya maruz kalıyor. Bu barbarlığı kınıyor, saldırıda yaralanan meslektaşım Önkibar ile Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ve bir kez daha hatırlatma gereği duyuyorum ki; fikirlerini beğenmediğiniz yazarlara saldırarak susturmaya çalışmak, acizlik göstergesidir.”

Çeteler normalimiz olmasın; alışmayın, kanıksamayın. Ve dost düşman bilsin ki; Kırmızı Kedi bunların ağababalarıyla mücadele edenlerle dolu.

— Barış Pehlivan (@barispehlivan) 4 Kasım 2017

​Önkibar’ın İYİ Parti’yi kuran Meral Akşener’le ilgili yazdığı ‘Asena’ kitabı pazartesi günü çıkmıştı.

MERAL AKŞENER HAKKINDA HER ŞEY!
kitabımız pazartesi raflarda.
ASENA
​Dünden bugüne Meral Akşener’i sorguluyor. pic.twitter.com/ANO9JC0Nk9

— Sabahattin Önkibar (@sonkibar) October 20, 2017Parlamentohaber.com | Korku yok!