SON DAKİKA

15 TEMMUZ’UN EMRİNİ KİM VERDİ… İŞTE CEVABI

Bu haber 16 Temmuz 2017 - 23:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişimi emrini kimin verdiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçmişken, emri kimin verdiğini ilk kez açıkladı.

AKP’nin darbe araştırmasını üzerini bilinçli bir şekilde örtmesi, darbeyi kimin yaptığına, emri bizzat kimin verdiğine dair şüphelerin artmasına neden olmuştu.

Peki 250’den fazla insanın öldüğü ve şehit olduğu, Boğaz Köprüsü’nde gencecik çocukların ve harp okulu öğrencilerinin boğazının kesilmesinin baş sorumlusu kim?

Geçtiğimiz günlerde, CHP Milletvekili Musa Çam, “AKP darbenin araştırılmasını istemiyor. Bu işin üstüne sonuna kadar gidilirse asıl FETÖ’cünün Erdoğan olduğu görülecek” demişti.

15 Temmuz’un emrini kim verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Der Spiegel’e verdiği söyleşide, 15 Temmuz’un emrini kimin verdiğini açıkladı.

İktidara yakın isimler ve gazeteciler tarafından Fetö soruşturmasını sulandırmakla suçlanan Kemal Kılıçdaroğlu ezber bozan açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz Hain darbe girişimi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

ABDULLAH GÜL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığının mantıklı bir öneri olup olmayacağı sorusuna Kılıçdaroğlu, “Abdullah Gül kendi geleceğine kendisi karar vermelidir ancak seçimlere iki yıl varken şimdi bir isim verme yanlışını yapmam.” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, kendisinin aday olupolmayacağı yönündeki soru üzerine de “Hayır. Ben partiler üstü erkek ya da kadın aday istiyorum.” diye konuştu.

 

FETÖ LİDERİ

Türkiye’de 15 Temmuz gecesi neler yaşandığı sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ”Benim darbe girişiminde Gülen’in sorumluluğu konusuna dair en ufak bir şüphem yok. Gülen ekibi yıllarca devletin kurumlarına sızdı. Polisi, adaleti ve askeriyeyi kontrol altında tuttular.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu böylelikle darbenin emrini veren ismin FETÖ lideri Fethullah Gülen olduğunu açıkça dile getirmiş oldu.